1 Haziran 2013 Cumartesi

gene mi susacaksınız ?

       Medyanın 3 maymunu oynadığı son günlerde tek güvenilir kaynak sosyal medya sanırım....

      Gerçi medyanın bugün ki yayınlarından sonra hepimiz ; böyle çarpıtacaklarına görmezden gelselerdi dedik ama neyse...Onca olumsuzluğun , onca biber gazların , tazyikli suların arasında , birbirine kenetlenen , aynı amaç uğruna direnen insanlar...Umarım anlaması gerekenler anlamıştır artık.

       Önce dinimizi seçmeye kalktınız , kaç çocuk yapacağımıza karar verdiniz yetmedi hamileysen doğuracaksın kaçarı yok emri verdiniz , sigra yok , içki şu saatte bu saatte derken bakın ne oldu ? Bu insanlar kendileri ayaklanmadı , bunları ayaklandıranlar var çok haklısınız.Onca zaman ki suskunluk , sizin hadsizlikleriniz ! Ötesi yok başka açıklaması yok.

       Önceden halkın ''  Polis İmdat ! ''   inancı vardı , var-dı diyorum çünkü geride kaldı o günler.Artık '' İmdat, Polis ! '' inancımız var.Halkın sesini duymazdan gelen , isteklerini görmezden gelen bir iktidarla nereye kadar ? Ama gördünüz , ve hepimiz gördük.Nasıl ayaklanılırmış , nasıl direnilirmiş , nasıl kenetlenilirmiş tüm Dünya gördü.       Bunları söylemeseydim vicdanım rahat etmeyecekti.Uyanın artık ! Düşünün...Düşünme özgürlüğünüzde elinizden alınmadan uyanın ... Yarın itiraz etmek için çok geç olabilir...

3 yorum:

deeptone dedi ki...

evet evet evet.
:)

Adsız dedi ki...

aferin kz sana :)

deeptone dedi ki...

direniş çok tatlı oldu ya, eğlenceli, bayram gibi.
:)

Yorum Gönder