10 Kasım 2013 Pazar

bir pazar özeti ...

     Bir daha kuaför işlerimi pazar gününe bırakırsam çok rica edicem vurun beni....Zira sıra beklemek ölümden beter.

      Bundan sonra mutlaka pazar günleri yeni bir yazı eklemeye çalışacağım.Neden çünkü çok sıkıcı bir gün bari okuyacak bir şeyleriniz olsun.Düz mantık bir hatunum ben benden fazla bir şey beklemeyin zaten.

      Bütün günümü dediğim gibi kuaför sırasında heder ettim.Bugün derbi maçını da seyredemicem.Bu akşam bu evin bekçiliği neden bana kaldı hala anlamış değilim.Bu arada fanatik bir galatasaraylıyım.Bugüne dek neden bu konuya hiç değinmedim bilmiyorum.Futboldan anlarım , Gs nin maçlarını ve milli takım maçlarını takip ederim sadece.Bütün kadronun isimlerini de sayarım , golleri de , kimin attığını da , dakikalarını da.Benim gibi çıtkırıldım hatundan beklenmeyecek şeyler bunlar biliyorum ama bende böyleyim işte.

     Neyse ne diyordum  , kuaförden çıktım ama böyle pijama çakması kıyafetlerle gittim zaten aman kim görecek mantığıyla.Bütün ilkokul , lise arkadaşlarımı kuaförde  bütün eski sevgililerimi de giderken kuaför yolunda gördüm.Hele eskilerden bir tanesi var ki ne zaman olmadık şeylerle sokağa çıksam , ne zaman saçımı topuz yapsam ( kıvırcık ve gür bir saçı topuz yapmak demek kafanın üstüne bir kafa daha oturtmak demektir anacım çünkü hemen hemen aynı ebatlarda oluyor o topuz o kafayla ) üstüne birde saçlarımın önü elektriklense  kısacası ne zaman uzaylı zekiye gibi sokağa çıksam adam karşımda bitiveriyor.Adını da söyleyeyim hatta.Bizim muhteremin adı kerim.Bugün de gene bu kaideyi bozmadık o halde beni bana uzak bir köşeden gördü.Ben o arada telefonuma daha da yumuldum ki belki farketmez , belki seslenmez hani belki teğet geçer ? Hayır yanında da en az 10 tane arkadaşı var.O haliyle bana Çokooooo ! baksana yaaa bak duymuyoda hiç diye bağırmaya başladı ...
Durmayıp gitsem mi lan acaba dedim ama şimdi arkamdan koşup kolumdan yakalarsa hem uzaylı zekiye , hem salak , hem de sağır sıfatlarının hepsini kazanırdım herhalde etrafta bizi görenlerce.Öyle bir ayak üstü naber nasılsın muhabbeti yaptık.Kuaföre gidiyorum yaaa dedim.Hıı kestir tabi şu saçlarını tabi ya dedi ( amk senin ! piçe bak saçlarıma laf ediyor oğlum saçlarımı kestirmicem kaşlarımı aldırıcam.lan yoksa saçlarım kaşlarımdan daha mı beter diye düşünürken )ahahaha tabi yaaa dedim ve koşar adım uzaklaştım.
O konuşma geçerken o 10 kişi de tanıktı Allaaaam dedim yer yarılsaydı magmaya kadar düşseydim de şununla şurda şu halde konuşmak zorunda kalmasaydım.Olmadı dostcanlarım gene konuşmak zorunda kaldım.Bugün de böyle bitti işte.Bizim ev ahalisi de sokaklarda.Annem ve babam karşıya akraba ziyaretine gittilerde , Ergi Bey nerede bilmiyorum.Asıl gezen o , asıl keyif onun.Şu son zamanlarda bir de atarlı ! Ergenlik zor zanaatse ergenle uğraşmak nasıl bir zanaat tahmin bile edebilemessiniz...

NOT ;  Bugün 10 Kasım ; bizim için asla ölmeyecek kocaman bir dilerim ölüm yıl dönümü...ne denilebilir ki ?

 ''... açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim ''

NOT 2 ; Bu sene Tüyap kitap fuarına gidemedim.Üzgünüm , mutsuzum ama napim olamadı işte.Tüüüüü bana...Gidenleriniz varsa anlatın bari ya bu sene nasıldı ?

5 yorum:

Jennifer Law dedi ki...

Düz mantığını seveyim ya senin! :D

Pembe Kereste dedi ki...

Kıvırcık saça bayılıyorum

hatta bende yaptırıcam da saçı çok yıpratıyomuş tereddütteyim :D

çokomell dedi ki...

jennifer ; başka da sevilcek bi yanım yok ki ...

pembe kereste ; bak dikkat et yaptırırken öyle düğün saçöıyla ortalarda kalakalma aylarca

deeptone dedi ki...

hah haaa uzaylı zekiye ha.
:)
tüyap öle kalabalıktı ki.
:)
formdasın.
:)
ama dün pazardı. yazmadıın. bühüüü.
:)

Lily Aldrin dedi ki...

Bugün pazar ya hani.. bugünde birşeyler yazsana.. özledim senin yazılarını çoko

Yorum Gönder