26 Temmuz 2014 Cumartesi

gecenin şey'inde yazdım ( köründe dicektim )

    Normal bir insan kalkıp bu saatte ne yazar diye düşünürken normal insanların bu saatte uyuduklarına karar verdim...

     Bu akşam başka bir şubenin elemanlarıyla iftara gideceğim sabaha sıkı hazırlanmam gerek ama lanet olsun  ki hava çok sıcak.Elim düzleştiriciye varmıyor bir türlü.

      Size anlatabileceğim çok fazla bir şey yok.aslında var da hep anlık şeyler dostlar.Çok isterim size iş yerindeki Süleyman'ın 6 yıllık ilişkisinden kesitler sunabilmeyi.Yada nikahı basmış ama düğün hazırlıkları son sürat süren kuzen Çiğdem ' den bahsetmeyi.Yahu kız bir gelinlik bakmaya bile gittiğinde annesiyle kaynanası arasında o kadar kalmış ki , hır gür çıkmasın diye annesinin beğendiği gelinliğin altı , kaynanasının beğendiği gelinliğin üstü olacak şekilde gelinlik diktirdi.( toplama bilgisayar yapımı gibi bişey oldu bu )Bir allahın kulu da sormadı gel annem sen neyi beğendin diye.Bence insanlar bu evlilik hazırlıklarında ayrılmıyorlarsa bir daha da kolay kolay ayrılmazlar.

      Bakın anlatmaya başlamışken kuzen Nurdan'dan bahsetmemek de olmaz.O sülalenin eli maşalı kızı olacak.Gittiği yerde kök söktürecek eminim.Zaten kendide diyor ; onun ailesi beni tepelerine çıkarıyorlar ama sonra hiç inmeyeceğim oradan haberi yok diye...O'nun hikayesi de farklı aslında.Ayrı bir hatta ayrı iki yazı konusu çıkar ondan.

      İş yerinde 2 kızız.Özge balayından yeni döndü zaten.bu arada evlenirken ayakkabısının altına beni iliştirmeyi unutmamış.söylediğine göre de adım silinmiş.ayakkabının altında ismim olan bir fotoğraf mevcut elimde en kısa zamanda onu da burda paylaşıcam.Gördüğünüz gibi burada bu saatte ancak konu başlıkları yazılabilir.Ya benim yazmaya bir yerden başlamam gerekiyordu.Tam aha da düzenli yazıcam dediğim sırada bloğumda bir sürü hata oluştu.Yok üye olamadılar yok yorum yapamadılar.Ama en güzeli neydi biliyor musunuz ? o kadar çok kişi söyledi ki lütfen şu sorunu gider izleyicin olamıyorum diye...İnsan ancak bu kadar mutlandırılabilirdi.Zaten egoistim , bencilim , şımarığım.Düşünebiliyor musunuz o yorumları okuyunca ki ruh halimi ? Böyle ağzım kulaklarıma kadar varmış olabilir bence.

      Bu sorunu giderdiği için apayrı ve kocaman bir teşekkür yazısı yazmak da var aklımda.Deeptone  gerçekten yazacağım.Günlerce kaprisimi nazımı çektin.Beceremediğim her şey için trip attım sonunda top sende kaldı da girdin sen düzelttin. ( evet o işi bile ona yıktım kendim yapmadım dostlar.bana selam veren borçlu çıkıyor.elini veren kolunu alamıyor.daha sayayım mı ? )

      Hiç ramazan yazısı yazmadım hiç oruç yazısı yazmadım evet ama buradan bildiriyorum.kahvaltı yapmayı çok özledim.Ben bu işte kahvaltı yapmaya çok alıştım.Gün içinde kivi çayıydı , karaduttu , sodaydı iyi yardırıyordum mideme.Şimdi hep bir eksiklik hissi var içimde.Neyse hayırlısıyla ramazanında sonuna geldik.

      Koskoca Çoko dünyayı yazdı ; özel hayatından ser verdi sır vermedi dedirtmem ben ardımdan ! Hayatımda hala kimse yok.Tabi ki aday çok ama ben yıldım galiba.Böyle bıktım , sıkıldım.İlişkilerin giriş kısmı bence çok sıkıcı.Gelişme kısmı bende sonuç kısmıyla aynı zamana tekabül ettiğinden neresi sonuç nerde geliştik nerde bitti anlamıyorum.O yüzden o kısmı hakkında pek bir fikrim yok.Hayatımda kimse yok ! ama durun bakalım sanki var bir kıpırtı.Tabi olursa cidden bu sefer ki farklı olacak.Zaten her ilişki de sıkılıyorum.Bari sıkıldığıma değsin.Evet bu kadar da açıksözlüyüm.

3 yorum:

deeptone dedi ki...

hah haaaaa iyisin iyisin hadii keyfin yerindeee ilişkiden sıkıldın ha haaa işte benim gibi bak sende ilk heyecan da kalmamış gördün müü hep aynı di mi. kuzen çiğdem ve nurdan da iyiymiş. insanlar neler yaşıyo di mi. bak evlilik te bir dert işte. hadii iyi iftarlaar :) hadi bayramda rahatlarsın kahvaltı yaparsın. bugünlerde durgunsun sakinsin yanii :)

Dördüncü Tekil Şahıs dedi ki...

Ya düzenli yaz ve çok yaz artıık :)
Of bu aileler .. Karışmasalar olmaz sanki. Ya kızın düğünü bu ne kadar özel.Bırakın da gelinliğini kendisi seçsin dimi.Yok anam yok akıllanmaz bu anneler.
Dedikoduları bekliyoruz.Özellikle de kıpırtı kısmını :)

yazar oku dedi ki...

güzel pylaşımlarınız var

Yorum Gönder