9 Aralık 2014 Salı

hadi bir el atın

   Siz hiç günün ortasında evde oturmuş televizyon izliyorken bu sene üniversite sınavlarına girmeye karar verdiniz mi ? ben verdim.

     Kulağa komik geldiğini biliyorum.Çok zorlanacağımı ve gerçekten hazırlanmak için geç kalmadığımı da biliyorum.Sınav,okul,ders polemiğini bırakalı yıllar olmuş yeniden bunları kovalamak nasıl olacak gerçekten bilmiyorum.Elimden geleni yapıcam gerekirse gece gündüz ders çalışacağım. ( ben bunu denedim.Eylemin adı halk arasında ders çalışmak olabilir ama o benim bünyede beyin mıncıklanması etkisi yarattı doğal mı bu durum bilen beni bi aydınlatsın ). 

     


     Tam da bu kararı verdiğim sırada daha önceden iş başvurusunda bulunduğum bir hastaneden de olumlu cevap aldım.Yani sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Günlerce hadi arasınlar diye bekleyip aradıklarında da reddettim.Bu yaşadığım duruma da ''şansım döndü ama götünü'' denebilir.
Yarın gidip bir dershane bulup kaydolacağım.Sınavlara çok az bir zaman kalmışken hadi beni kaydedin demek gülünç olacak ama olsun.Neler yapmalıyım,nelere çalışmalıyım, hangi dersaneye gitmeliyim nerden başlamalıyım hiç bir şey bilmiyorum.Sınava girmek için nereye ne zaman nasıl başvuracağımı bile bilmiyorum konuya o kadar uzağım.

       


      Bana bu konu da destek olun, bişeyler tavsiye edin,akıl verin yol gösterin.Mail atın yorum yapın ama saçmalamadığım konusunda biraz yüreklendirilmeye ihtiyacım var cidden.

        


Bu saatten sonra size daha çok ve daha sık yazacağım ister istemez.Neden ? çünkü afedersiniz ama ben her götüm sıkıştığında soluğu burada alıyorum.Ders hakkında düşünemediğim şeyleri , dershane ortamını ve daha bir sürü angaryayı buraya ilmek ilmek işleyeceğime de eminim.Şuan ne demem gerektiğini bilmiyorum.Bu konuya burda nokta koyuyorum o yüzden.

NOT : bu arada  dışarı çıkarsanız  John Wick filmine gidin cancağızlarım ben bile çok beğendim.Filmin arka plan müzikleri için bile gitmeye değer.Tabi ki vurdulu kırdılı bir film.

NOT 2 : Hadi inşallah a da gittim.Güzeldi ! ( eğer kitapla kıyaslamazsanız , kıyaslarsanız çok vasat kalacaktır ) Ben bu iki filme de sığırımla gittim ama siz gene de hadi inşallaha kız kıza falan gitmeye çalışın bence. ( çoko burada ben ettim siz etmeyin demeye çalışıyor )

Neyse sayın izleyici ben gene çok yazdık.Lafı uzatmayı sevmiyorum.Biriktirip biriktirip larus ansiklopedileri sayfası gibi uzun bir post koymak istemiyorum önünüze ( neyse ki bu konu da düşünceliyim.hatta bir tek bu konuda düşünceliyim ) Hadi kaçtım ben.

12 yorum:

Moira M dedi ki...

Valla ne diyeyim, çok gurur duydum. Bence sen de kendinle gurur duy. Şuan ki mesleğin ne ya da hayalin ne bilmiyorum ama ne olursa olsun yapmak istediğin bir şey için ilk adım kararlılıktır. Sen hastaneden gelen teklifi reddederek en büyük kararlılığı göstermişsin. Sınava tekrar hazırlanmak çok zor evet, ama insan isteyince yapamayacağı şey yok. Sen sakın pes etme. Sıkılınca da döktür buraya. Biz yanında oluruz :)

melodram dedi ki...

Başaracağına kesinlikle inanıyorum, hadi yüzümü kara çıkartma!

Daral daral gel çokocum, biz burdayız dinleriz seni motive ederiz.:)

SİBEL ÇETİNKAYA dedi ki...

Yazılarınız gerçekten çok eğlenceli, keyifle okuyorum öncelikle bunu söylemek isterim. Ayrıca hiçbirşey için geç değildir bence yeter ki insan ben bunu başaracağım desin. Kendimden örnek vermek gerekirse daha önce bilmem kaç kere kpss ye girmiş olan ve her seferinde 70 i geçemeyen ben (ki benim bölümümün alımları da çok az olduğu için atanmam söz konusu bile olamazken) evlenip çocuk doğurduktan sonra dersaneye gidip bir yıl çalışarak 85 puan aldım ve sonunda atandım. Bir yıldır da çalışıyorum hala dün gibi sınavı atlatmak için ve sonrasında atanmak için adaklar adamıştım. Yani fazla uzatmayayım hazır gaza gelmişken bence ipin ucunu bırakmayın ve şansınızı deneyin olursa olur olmazsa nasip dimi ama...

çokomell dedi ki...

moira m : başarabilir miyim bilmiyorum.Başarabilirsem çok gurur duycam.

melodram : bende inanabilirdim eğer senenin ortasında çalışmaya başlamış olmasaydım.Off Melo ya napıcam ben napıcam ha ?

sibel çetinkaya : Bak bundan bayaa teselli buldum işte.Çok teşekkür ederim yorumunuz da örneğinizde baya iyi geldi bana.Bekleyip seneye de hazırlanabilirdim ama gaza gelmişken iyice abanayım şansımı deneyeyim dedim.

ed dedi ki...

Hello!
Bence kalbin ne diyorsa onu yap, hiçbirşey için de geç değil bence.
Yeteri kadar azim ve hırs varsa ufuuuu gerisi boş kalır.
Ya eğer ben insanlarını iplemem diyorsan kesin ışık tarzı bişeye git cidden ben ordan daha kazanamayan görmedim. Götü başı sıkışınca bloga geri dönenler olarak çok tatlıyız bence :D hadi hemen yazıl ki yeniayda yeni bir adım at hayatın ile ilgili! :)

çokomell dedi ki...

ed : yazıldım yazıldım ! Görcez bakalım neler olacak.Yarın dershanede ilk günüm olacak izlenimleri yarın döktürürüm.Umarım dediğin gibi geç kalmamışımdır.

Mavi Seven Kişisi dedi ki...

hayır hiçte komik degil. 36 yaşındaki yengem hem 3 çocukla uğraşıp hem de açıköğretimden ortaokulu bitirip liseye başladı. Sen üniversite sınavını mı yapamayacaksın lütfen ama..
son yoruma bakılırsa sen çoktan kolları sıvayıp işe koyulmuşun :))

çokomell dedi ki...

mavi seven kişisi : ya umarım dediğin gibi olur.Dershanede ilk günümdü bugün ama bakalım.

Makyaj Tavsiyem dedi ki...

Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım ben de bloguma beklerim sevgiler:)
makyajtavsiyem.blogspot.com.tr

Gulsah Meral dedi ki...

Ahah girişi okudum koptum zaten. Hiç öyle bir karar vermedim. Vermeyi de düşünmüyorum. :)

Bademle Buduk dedi ki...

bol şans ve çok çok başarılar

safransarı dedi ki...

ne yaptın bakayım, hangisine karar verdin :)

Yorum Gönder