18 Eylül 2015 Cuma

kör olmaya bir tık kala

    Sağ gözüm görmüyor solda da aynısı yavaştan olmaya başladı...
Burda okula gideceğim ilk gün başladı gözümdeki bu değişiklik.Yatakdan bir kalktım sağ gözümde bir acı , bir yanma, bir batma.Aha dedim tamam kızım Çoko gözünün birini yastıkta bırakıp kalktın herhalde.Öyle olmamış ama bildiğin kıpkırmızı olmuş.Etrafına da gün geçtikçe mor bir halka örüyor.Kafasına estiği gibi de şişiyor falan.Yani olurda sokakta kıpkırmızı gözlerle Dracula gibi gezen birini görürseniz ürkmeyiniz canlarım o benim.Ha bilmediğim bu şehir de sağlık ocağı bulup gitmedim mi ? Gittim.Doktor hayatında ki bütün dedikoduları döküp , 40 yıllık  konuşma ihtiyacını giderdikden sonra bana 2 tane sikimsonik damla verdi ve her şey daha da kötü oldu.

       Bütün bunların dışında okula tam alışıyordum ki 9 günlük bayram tatili sebebiyle bugün eve dönüyorum.Ev arkadaşımla hala tanışamamış olsam da en azından artık telefonda konuştuk fotoğrafını falan da gördüm maşallah taş gibi hatunmuş kendisi de.Evde hiç yalnız kalmamış ve mümkünse benim bayram tatilimi 1 güncük kısaltıp kısaltamayacağımı da sordu kendisi.Anlayacağınız sanırım cumartesi günü evdeyim canlarım.Bu arada yol dediğin Kamil Koç'la 12 saat sürüyor.Akşam yola çıkacağım ama evi de öyle bir dağıtmışım ki şimdi girsem 3-5 saate anca biter ( gerçi bende merak ediyorum kıç kadar evde bunu nasıl başarabildiğimi ).  Gene de toplamalıyım tabi ki , elin kızına sen yokken 1 haftada evin şeyini çıkardım diyemem.

        İstanbul'a gidince kışlıklarımı da getireyim ama bu şehre daha kış gelmedi şortla atletle dolanıyoruz hala.Dönmeden önce saçlarımı da boyatmak istiyorum ama o iş biraz yaş gibi görünüyor.Niye ? çünkü Çoko'nuz kitap,defter almak için donuna kadar harcama yaptı.Fotokopi kabul etmeyen,hatta kitabın son basımı değilse onu bile kabul etmeyen hocalara ne tarafa doğru sövüyorduk ? 
Bir de uzaktan eğitim diye bir olay var.Benim 3 dersim öyle üçünü de koymuşlar sabahın kuşluk vaktine.Siteye girip vurup kafayı uyuyordum ki hocanın çığırtmasına uyandım.

-Sen bu konuda ne düşünüyorsun Çoko ?

yemin ederim şu soruyla uykumdan uyandım.Puşt herif gerçekten pc başında olup olmadığımızı test ediyormuş.Yapıştırdım cevabı
- ne düşünmeliyim hocam ? Daha senenin başı ben bu konuyu ileride düşünücem deyip politik cevaplarımdan taviz vermedim.

Bu arada soru evrensel dilin ingilizce olmasının sebepleri neler olabilir ? miş.sonradan öğrendim.

    Gelelim bir diğer meseleye.Hani o kadar AVM , çarşı pazar geziyorsunuz da bazen garip garip kıyafet görüyorsunuz ya, ya da gerçekten beğendiğiniz hoşunuza giden bir kıyafet görüp alıyorsunuz da hani sokakta desen giyilmez,düğüne desen olmaz, yemeğe desen gitmez.Kesin okulda giyilcek kıyafettir o.Hayatımda bu da giyilir mi dediğim, bu nerede giyilir dediğim bütün kıyafetlerin okulda giyildiğini gördüm.En azından kafamdan bir soru daha eksildi ne diyeyim.Neyse canlarım şimdilik böyle.bir daha da dönünce yazarım artık.Şimdiden hepinize iyi bayramlar diliyorum.

6 yorum:

Büşra Bayram dedi ki...

iyi bayramlar :)

Naz Ortabey dedi ki...

Geçmiş olsun. Sağlık ocağındaki doktorlar dedikodudan anlıyor bir tek. En yakın bir zamanda adam akıllı bir göz doktoruna görün mutlaka. Göz önemli valla. İyi bayramlar sana da :)

Melo Dram dedi ki...

Öyle özeniyorum ki sana, çok özledim sanırım üniversite öğrencisi olmayı ve özellikle o ilk yılları. Dağıt, heyecanlan, üşen, meraklan... tüm duyguların tadını çıkar ya sonra çok çok özleniyor.:)))

İnşallah harika hatıralar biriktirirsin, ev arkadaşın için de bir gün erken dönmen büyük jest doğrusu :)

çokomell dedi ki...

Büşra bayram : hepimize iyi bayramlar :)

çokomell dedi ki...

Naz ortabey : istanbula gelir gelmez hemen gittim.simdi daha iyiyim.sağlık ocağı doktorlarına asla güven olmuyor.

çokomell dedi ki...

Melo dram : keşke yer değistirebilsek gerçekten.
erken dönmeye gelince ne bileyim ben tek kaldım bari garibim tek kalmasın dedim benden 2 yaş küćümen zaten ama at gibi kız orası ayrı.

Yorum Gönder